Kamień do wykończenia mieszkań

Nowy sklep w Galerii Arkada

Kamień do wykończenia mieszkań

Galeria Wnętrz Arkada wzbogaca swoją ofertę. Teraz oprócz wiele produktów od farb po kominki można będzie także kupić naturalne kamienie i spieki kwarcowe. Szeroką gamę tych produktów przygotował nowo otwarty sklep „Kvarco“.

Kto z nas nie marzy o pięknej kuchni, łazience, o posadzce, czy blatach, które nie wymagają wielkich zabiegów pielęgnacyjnych. Teraz jest na to rada – naturalny kamień, Silestone, ale też nowość na naszym rynku – spieki kwarcowe.

Naturalne kamienie to jeden z najpiękniejszych i najtrwalszych materiałów do wykończania naszego mieszkania czy domu i o tym nie trzeba nikogo przekonywać.

Silestone jest produktem przemysłowym powstałym z kombinacji kwarcu (94%) oraz spoiwa – żywicy poliestrowej o doskonałych właściwościach fizyko-chemicznych. Dzięki temu to bardzo trwały i wytrzymały materiał. Co ważne przy aranżacji wnętrz można tworzyć dowolne wzory i kolory. Ważną zaletą Silestone jest fakt, że to pierwszy i jedyny materiał kwarcowy z antybakteryjną ochroną, nadającą mu właściwości higieniczne unikalne na rynku.

Natomiast spieki kwarcowe są tworzone z naturalnych materiałów m.in. iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Są mielone i prasowane w specjalny sposób. Jest to materiał odporny na mróz, ogień, pleśń.

- To bardzo uniwersalny materiał. Możemy być pewni, że nie zmieni kolorów, nie odkształci się. Spieki kwarcowe są odporne na… dzieci. Nawet pomalowane przez młodych domowych artystów wystarczy umyć i wszystko zniknie – mówi Maria Mandalinci, architekt wnętrz – Ich zaletą jest także to, że mają 3 mm grubości. Nie zabierają więc powierzchni w pomieszczeniach. Mogą być położone na podłodze, ścianach, elewacjach, na szafkach jako blaty.

W Galerii Wnętrz Arkada i w sklepie „Kvarco“ znajdziemy mnóstwo inspiracji, by nasze mieszkanie stało się przytulne i jednocześnie praktyczne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Kamień do wykończenia mieszkań, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>